Korepetycje z angielskiego – grupowe czy indywidualne?

grupowe czy indywidualne korepetycje z angielskiego?

Korepetycje z angielskiego – grupowe czy indywidualne?

Nauka języka obcego nie wszystkim przychodzi łatwo. Gramatyka, podobnie brzmiące słówka o zupełnie innym znaczeniu ‒ to tylko niektóre z trudności, jakie się pojawiają podczas nauki angielskiego. Wówczas wpadamy na prosty pomysł: korepetycje! Wybór pomiędzy grupowymi a indywidualnymi korepetycjami nie jest jednak tak oczywisty. Każdy z nas ma bowiem swoje preferencje i lubi uczyć się w zupełnie inny sposób. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dobrze zastanowić się nad tym, jakie są plusy i minusy tych dwóch rozwiązań.

Korepetycje z angielskiego – dlaczego warto zapisać się na zajęcia grupowe?

Zajęcia w grupie niosą ze sobą kilka oczywistych korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość praktykowania umiejętności konwersacji, która dla wielu uczniów jest najważniejszą kompetencją językową – w końcu w nauce języka nie chodzi o to, aby zawsze używać poprawnej formy czasownika oraz perfekcyjnie się wysławiać, ale umieć porozumieć się z innymi. Uczestniczenie w zajęciach grupowych pozwala niejako naturalnie ćwiczyć umiejętność prowadzenia konwersacji w języku angielskim. Jest to również dobra okazja do tego, aby poznać podobnych pasjonatów języka. Zajęcia w grupie są też często po prostu tańsze, a przy tym uczenie się z innymi może być dla wielu osób czynnikiem motywującym. Do udziału w zajęciach z języka angielskiego zachęca bogata oferta szkół językowych, które oferują naukę języka angielskiego nie tylko w wersji standardowej, ale również kursów poświęconych na przykład zwrotom stosowanym w biznesie czy angielskiego przeznaczonego dla lekarzy lub osób wykonujących zawody techniczne.

Korepetycje z języka angielskiego – kiedy lepiej jest mieć je sam na sam?

Indywidualne zajęcia z korepetytorem są dobrą opcją dla osób, które chcą, aby prowadzący poświęcił im całą uwagę. Często dotyczy to uczniów, którzy mają konkretny cel nauki, jak na przykład zdanie egzaminu językowego lub dostanie się na wymarzone studia. Zaletą zajęć indywidualnych jest większa elastyczność w umawianiu terminów, a także możliwość skupienia się na konkretnych zagadnieniach, które interesują ucznia. Nauka nie przebiega również zgodnie z określonym harmonogramem, ale materiał jest opracowywany według tempa ucznia. Minusem indywidualnych korepetycji jest oczywiście ich wyższa cena.

Korepetycje z angielskiego w Krakowie ‒ K&K School of English zaprasza!

Niezależnie od tego, z której opcji nauki chcesz skorzystać, nasza szkoła oferuje szeroki wybór kursów językowych, w tym zajęcia zarówno grupowe, jak i indywidualne. Zatrudniamy sprawdzonych korepetytorów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży, a także znają efektywne metody nauczania innych. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami.