Angielski dla firm międzynarodowych i nie tylko to podstawa. Znajomość języka angielskiego jest przydatna w wielu zawodach, dlatego stanowi jeden z czynników umożliwiających zrobienie wymarzonej kariery. Przedstawiamy kilka wybranych zawodów – wykonywanych zdalnie, stacjonarnie w biurze i nie tylko – gdzie posługiwanie się językiem Szekspira jest nie tyle pożądane, co niezbędne.
Praca z językiem angielskim
Przeglądając oferty pracy zwykle wśród podstawowych wymagań znajdziemy umiejętność posługiwania się językiem angielskim przynajmniej w stopniu komunikatywnym. I nieważne, czy jest to praca zdalna z językiem angielskim, czy idziemy do konkretnego miejsca – ten język stał się punktem elementarnym u wielu pracodawców.
Angielski w tłumaczeniach
Pierwszym zawodem, który przychodzi na myśl, jest oczywiście zawód tłumacza. Znajomość obcego języka jest niezbędna w pracy tłumacza, zarówno pisemnego, jak i ustnego. Do tego poleca się mieć specjalizację, na przykład w dziedzinie ekonomii, prawa, medycyny.
Angielski biznesowy
Osoby pracujące w środowisku korporacyjnym często muszą opanować angielski używany w biznesie. Kurs angielskiego w tłumaczeniach business skupia się na nauce określonych, oficjalnych zwrotów, dzięki którym można odpowiednio porozumiewać się z innymi współpracownikami i anglojęzycznymi programami oraz materiałami. Angielskie słownictwo biznesowe powinny w szczególności szlifować osoby zajmujące stanowiska kierownicze.
Zawody związane z językiem angielskim
Jest wiele zawodów, gdzie znajomość angielskiego jest oczywista – począwszy od nauczycieli języka angielskiego, po naukowców.
Angielski w hotelu
W branży hotelarskiej i turystycznej znajomość języka angielskiego jest niezwykle przydatna, ponieważ wiele turystów i gości z innych krajów porozumiewa się właśnie w tym języku. Istnieją specjalne kursy dla osób, które chcą opanować angielski używany w hotelarstwie.
Angielski w IT
Czy programista musi znać język angielski? W świecie nowych technologii niemal cała dokumentacja, liczne instrukcje oraz materiały szkoleniowe są opracowywane właśnie po angielsku. Również języki programowania opierają się na komendach bazujących na angielskich zwrotach. Programiści oraz inni przedstawiciele branży IT często współpracują w zespołach międzynarodowych, stąd znajomość angielskiego jest dość oczywista.
Angielski w logistyce
Opanowanie tego języka jest konieczne również dla osób działających w branży transportowej, gdzie duża część komunikacji odbywa się w języku angielskim. Ciekawostką może być fakt, że chcąc pracować w lotnictwie, język angielski trzeba znać biegle.
Angielski dla księgowych
W międzynarodowych firmach, zwłaszcza tych, które mają oddziały lub klientów na całym świecie, znajomość języka angielskiego jest jednym z podstawowych warunków otrzymania pracy. Słownictwo księgowe po angielsku można ćwiczyć podczas specjalistycznych kursów. Angielski w księgowości jest również coraz częściej nauczany na uniwersytetach ekonomicznych.
Angielski w HR
Osoby odpowiedzialne za kadry w firmie o międzynarodowym zasięgu muszą znać język angielski po to, aby komunikować się z podwładnymi czy rekrutować nowych pracowników. Mogą one skorzystać z kursów, podczas których ćwiczy się głównie zwroty w pracy, a także angielski w biznesie.
Angielski w marketingu
Znajomość angielskiego jest przydatna dla osoby pracującej w dziale marketingu głównie w celu śledzenia zagranicznych trendów, a także komunikowania się z pracownikami z innych krajów.
Angielski z native speakerem
Jedną z najlepszych opcji na efektywną naukę języka angielskiego jest uczestnictwo w kursie prowadzonym przez rodzimego użytkownika danego języka. Angielski z native speakerem pomaga zwiększyć zasób słownictwa oraz pozwala ćwiczyć się w prowadzeniu konwersacji w sposób naturalny.
Jeśli tylko chcesz popracować nad swoim angielskim, zgłoś się do naszej szkoły językowej w Krakowie – w K&K School of English prowadzimy zajęcia ciekawie i skutecznie. Przyjdź i się przekonaj!